شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

وبگاه اخبار جامع تکنولوژی و موبایل های هوشمند جهان

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

ذخیره آب سد زاینده رود تا آذرماه به نصف میزان کنونی کاهش می‌یابد

مجله زنده خبری / اصفهان سخنگوی اصفهان گفت: در حال حاضر میزان تأمین آب پشت سد زاینده رود تنها 240 میلیون متر مکعب است که تا دسامبر به نصف می رسد. مهرداد هورسندی امروز (دوشنبه 29 شهریور) در نشستی خبری در گلپایگان گفت: امسال به دلیل کمبود آب مجبور شدیم چاه های زیادی را به …

ذخیره آب سد زاینده رود تا آذرماه به نصف میزان کنونی کاهش می‌یابد https://livemag.ir/2021/09/ذخیره-آب-سد-زاینده-رود-تا-آذرماه-به-نصف/ https://livemag.ir/2021/09/ذخیره-آب-سد-زاینده-رود-تا-آذرماه-به-نصف/#respond Mon, 20 Sep 2021 16:46:43 0000 اقتصادی https://livemag.ir/2021/09/ذخیره-آب-سد-زاینده-رود-تا-آذرماه-به-نصف/ مجله زنده خبری / اصفهان سخنگوی اصفهان گفت: در حال حاضر میزان تأمین آب پشت سد زاینده رود تنها 240 میلیون متر مکعب است که تا دسامبر به نصف می رسد. مهرداد هورسندی امروز (دوشنبه 29 شهریور) در نشستی خبری در گلپایگان گفت: امسال به دلیل کمبود آب مجبور شدیم چاه های زیادی را به …

مجله زنده خبری / اصفهان سخنگوی اصفهان گفت: در حال حاضر میزان تأمین آب پشت سد زاینده رود تنها 240 میلیون متر مکعب است که تا دسامبر به نصف می رسد.

مهرداد هورسندی امروز (دوشنبه 29 شهریور) در نشستی خبری در گلپایگان گفت: امسال به دلیل کمبود آب مجبور شدیم چاه های زیادی را به مدار پرتاب کنیم که پس از آن شاهد تماس های مردمی برای تغییر طعم آب بودیم. به البته مردم حق داشتند ، زیرا هر خانه ای که به چاه نزدیکتر بود طعم بهتری داشت.

وی ادامه داد: ما زیر نظر مرکز بهداشت استان هستیم و نمونه آب در حال گرفتن است. خط قرمز ما سلامت آب آشامیدنی و مردم است. خوشبختانه ما هیچ مشکل میکروبی و شیمیایی نداشتیم و تغییر طعم و مزه ای که مردم در آب آشامیدنی احساس کردند به دلیل تغییر ذائقه شهروندان است ، افرادی که سالهاست به نوشیدن آب لوله کشی عادت دارند.

به گزارش مجله زنده خبری ، سخنگوی شرکت آب اصفهان گفت: برخی از مردم سالهاست که از مخازن خود استفاده نمی کنند و امسال هنگام استفاده از آن ها آنها را نمی شستند و وقتی آب از مخزن وارد شبکه شد ، طعم خوبی داشت. “امسال ما در شرایط سختی قرار داریم و طبق پیش بینی هوا ، باران های م inثر از ماه دسامبر آغاز می شود و در زمستان بارانی برای جبران کمبود آب نداریم.

هورسندی افزود: آب پشت سد زایندرود به سرعت در حال ته نشینی است اما ما سلامتی انسان را فدای هیچ هدف دیگری نخواهیم کرد. حجم کل سد زاینده رود یک میلیارد و 450 میلیون متر مکعب است اما در حال حاضر تنها 240 میلیون متر مکعب آب دارد که تا پایان آذرماه به 125 میلیون متر مکعب می رسد.

انتهای پیام

https://livemag.ir/2021/09/ذخیره-آب-سد-زاینده-رود-تا-آذرماه-به-نصف/feed/ 0

دانشگاه آزاد اسلامی دهلران در یک نگاه

به گزارش خبرنگار گروه استان های آنا ، دانشگاه آزاد اسلامی در شعبه ای از دلوران در سال 1364 با سه گرایش برق ، کامپیوتر و معماری در ساختمان قدیمی محله واقع در خیابان تختی دهلران تأسیس شد و هم اکنون دارای 25 دانشجو و مقاطع کاردانی و یک تخصص. این در بالاترین سطح است. …

دانشگاه آزاد اسلامی دهلران در یک نگاه https://livemag.ir/2021/09/دانشگاه-آزاد-اسلامی-دهلران-در-یک-نگاه/ https://livemag.ir/2021/09/دانشگاه-آزاد-اسلامی-دهلران-در-یک-نگاه/#respond Mon, 20 Sep 2021 12:16:18 0000 بین المللی https://livemag.ir/2021/09/دانشگاه-آزاد-اسلامی-دهلران-در-یک-نگاه/ به گزارش خبرنگار گروه استان های آنا ، دانشگاه آزاد اسلامی در شعبه ای از دلوران در سال 1364 با سه گرایش برق ، کامپیوتر و معماری در ساختمان قدیمی محله واقع در خیابان تختی دهلران تأسیس شد و هم اکنون دارای 25 دانشجو و مقاطع کاردانی و یک تخصص. این در بالاترین سطح است. …

به گزارش خبرنگار گروه استان های آنا ، دانشگاه آزاد اسلامی در شعبه ای از دلوران در سال 1364 با سه گرایش برق ، کامپیوتر و معماری در ساختمان قدیمی محله واقع در خیابان تختی دهلران تأسیس شد و هم اکنون دارای 25 دانشجو و مقاطع کاردانی و یک تخصص. این در بالاترین سطح است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوران در یک نگاه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهلران دارای 10 هکتار زمین در محل مدرسه ، دو ساختمان دانشگاهی و یک ساختمان نیمه کاره به همراه 50 هکتار زمین کشاورزی در مرحله انتقال است.

شعبه دانشگاه دلوران دارای کتابخانه ای با 13000 جلد کتاب در زمینه های مختلف دانشگاهی مورد استفاده دانشجویان است و دارای کارگاه های برق و کامپیوتر است ، کارگاه برق این واحد دانشگاهی در مناطق غربی کشور بی نظیر است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوران در یک نگاه

آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهلران با عنوان سردار دلها های قاسم سلیمانی با ظرفیت 250 نفر دارای سیستم صوتی مناسب تنها ترین و بهترین اتاق کنفرانس در دلوران و اتاق جلسات این دانشگاه با ظرفیت 25 نفر است. یک سیستم صوتی مناسب

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوران در یک نگاه

دانشگاه آزاد اسلامی در واحد دهلران در بلوار فتح المبین دهلران واقع شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوران در یک نگاه

کد پستی: 73899-69818
فکس: 08433720533
ایمیل: info@iaudehloran.ac.ir

تلفن: 08437799990

انتهای پیام / 4121/4062 /

https://livemag.ir/2021/09/دانشگاه-آزاد-اسلامی-دهلران-در-یک-نگاه/feed/ 0

زائران برای بازگشت به کشور عجله نکنند/تداوم ارائه خدمات موکب‌های ایرانی بعد از اتمام روز اربعین

مدیر عامل اربعین حسینی گفت: خدمات حجاج ایرانی سه تا چهار روز پس از فارغ التحصیلی اربعین حسینی به زائران ادامه می یابد. به گزارش مجله زنده خبری ، امید کوثری فر گفت در ابتدا قرار بود از 6 فرودگاه این کشور برای انتقال زائران اربعین حسینی به عراق پرواز کند. اما با توجه به …

زائران برای بازگشت به کشور عجله نکنند/تداوم ارائه خدمات موکب‌های ایرانی بعد از اتمام روز اربعین https://livemag.ir/2021/09/زائران-برای-بازگشت-به-کشور-عجله-نکنند-ت/ https://livemag.ir/2021/09/زائران-برای-بازگشت-به-کشور-عجله-نکنند-ت/#respond Wed, 22 Sep 2021 12:40:21 0000 اجتماعی https://livemag.ir/2021/09/زائران-برای-بازگشت-به-کشور-عجله-نکنند-ت/ مدیر عامل اربعین حسینی گفت: خدمات حجاج ایرانی سه تا چهار روز پس از فارغ التحصیلی اربعین حسینی به زائران ادامه می یابد. به گزارش مجله زنده خبری ، امید کوثری فر گفت در ابتدا قرار بود از 6 فرودگاه این کشور برای انتقال زائران اربعین حسینی به عراق پرواز کند. اما با توجه به …

مدیر عامل اربعین حسینی گفت: خدمات حجاج ایرانی سه تا چهار روز پس از فارغ التحصیلی اربعین حسینی به زائران ادامه می یابد.

به گزارش مجله زنده خبری ، امید کوثری فر گفت در ابتدا قرار بود از 6 فرودگاه این کشور برای انتقال زائران اربعین حسینی به عراق پرواز کند. اما با توجه به افزایش متقاضیان سفر به سایر فرودگاه های کشور که امکان پرواز آنها وجود داشت ، امکان پرواز به عراق وجود داشت ، وی گفت: به عنوان مثال ، در ابتدا پرواز از کرمان به عراق برنامه ریزی نشده بود ، اما در برخی از استانهای شمالی مانند گیلان ، مازندران و گلستان فرصت ایجاد می شود.

وی همچنین با بیان اینکه طبق آخرین مشاهدات ایرلاین های معرفی شده و مشخص شده ، قیمت بلیط هواپیما به نجف بر اساس قیمت مصوب فروخته شده و هیچگونه تخلفی از سوی این ایرلاین ها ثبت نشده است ، افزود: لازم به ذکر است که فرودگاه نجف این یک فرودگاه خصوصی است و اجازه پروازهای متعدد را نمی دهد.

کوثری فر از نمازگزاران اربعین حسینی خواست زمان بازگشت خود را در زمان اوج سفر انتخاب نکنند ، زیرا این امر باعث ایجاد مشکلاتی از جمله کمبود پروازها شد. مطابق برنامه پرواز تنظیم کنید تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.

حسینی ، مدیر اجرایی مرکزی اربعین در یک برنامه رادیویی گفت که نمازگزاران می توانند چند روز پس از پایان اربعین به کشور بازگردند و در بازگشت به کشور هیچ عجله ای ندارند. اعتقاد بر این است که موکب های ایرانی سه تا چهار روز پس از پایان اربعین به خدمات رسانی به زائران ادامه خواهند داد.

انتهای پیام

https://livemag.ir/2021/09/زائران-برای-بازگشت-به-کشور-عجله-نکنند-ت/feed/ 0

خاطره گویی از عزت الله انتظامی و همکاری با رضویان

امیر شهاب رضویان گفت: من با او تماس گرفتم و گفتم من سابقه دارم و اسم من فلان است. آنها با لحن خاص خود گفتند: من نام شما را شنیدم ، چیزی شنیدم. آنها همان را گفتند و سپس ما توافق کردیم و آنها خلاصه تاریخچه برخی از خطوط من را که به آنها گفتم …

خاطره گویی از عزت الله انتظامی و همکاری با رضویان https://livemag.ir/2021/09/خاطره-گویی-از-عزت-الله-انتظامی-و-همکاری/ https://livemag.ir/2021/09/خاطره-گویی-از-عزت-الله-انتظامی-و-همکاری/#respond Sat, 18 Sep 2021 13:49:27 0000 فرهنگ و هنر https://mail.livemag.ir/2021/09/خاطره-گویی-از-عزت-الله-انتظامی-و-همکاری/ امیر شهاب رضویان گفت: من با او تماس گرفتم و گفتم من سابقه دارم و اسم من فلان است. آنها با لحن خاص خود گفتند: من نام شما را شنیدم ، چیزی شنیدم. آنها همان را گفتند و سپس ما توافق کردیم و آنها خلاصه تاریخچه برخی از خطوط من را که به آنها گفتم …

امیر شهاب رضویان گفت: من با او تماس گرفتم و گفتم من سابقه دارم و اسم من فلان است. آنها با لحن خاص خود گفتند: من نام شما را شنیدم ، چیزی شنیدم. آنها همان را گفتند و سپس ما توافق کردیم و آنها خلاصه تاریخچه برخی از خطوط من را که به آنها گفتم دوست داشتند. از من خواسته شد فیلم های قبلی خود را تماشا کنم. وقتی در سال 1983 به سراغ او رفتم ، تا اوایل سال 1985 لازم بود كه ما به توافق برسیم و او موافقت كند كه فیلم را بازی كند.

به گزارش مجله زنده خبری ، امیر شهاب رضویان درباره همکاری خود با زنده یاد عزت الله انتصامی در فیلم “مینای شهر خاموش” در برنامه رادیویی با عنوان “براکت باز” که توسط نیما رئیسی اجرا شد ، صحبت کرد. عنوان “در ستایش سینما” نیز در ارتباط با فیلم “سینما سینما است” پخش شد.

در ابتدا ، مجری برنامه ضمن اشاره به موضوع برنامه که مورد ستایش سینما قرار دارد ، از کارگردان و فیلمنامه نویس خواست نظرات خود را درباره سینما و همچنین همکاری خود با عزاتولا انتصامی به اشتراک بگذارند.

رضویان گفت: “من فقط می توانم در مورد سینما بگویم که فکر نمی کنم مردم از زندگی ای که در همه حال انجام می دهند خوشحال باشند.” اما همیشه نوستالژی وجود دارد که همه فکر می کنند قبلاً بسیار بهتر بوده است ، یا همه فکر می کنند زندگی بهتری در جاهای دیگر وجود دارد و من فکر می کنم در زمان ما آنچه زندگی را قابل تحمل می کند ، حداقل برای من و بسیاری دیگر ، سینما و سینما است. منظورم این است که ما هنوز می توانیم رویاپردازی کنیم ، حتی فکر می کنم در آن دو سال و این تجربه عجیب تنهایی بیماری کرونا ، یکی از چیزهایی که می تواند مردم را تسکین دهد و کمی تحمل آنها را کاهش دهد ، سینما بود. فیلم ، فیلم و رویاها.

من هنوز در فیلم تصور می کنم که چقدر خوب است من در جای شخصیت او باشم یا نباشم و چقدر جذاب است. چه هنر دیگری می تواند ما را به دنیایی پر از خیال ببرد؟ منظورم این نیست که بگویم هنرهای دیگر چنین چیزی ندارند. شعر همان عنصر تخیل را دارد ، موسیقی آن را دارد ، اما سینما به دلیل داستانها ، نمایشنامه ها و تصاویرش و به این دلیل که شما با صدا ، تصویر ، تاریخ و موسیقی سروکار دارید بسیار تخیلی تر است. این شبیه یک رویا است و سینما رویایی است که جهان می تواند آن را با هم ببیند و این هنر را بسیار زیبا می کند.

وی در پاسخ به نظر مجری مبنی بر جالب بودن رمان ها و کتابها هنگام فیلمبرداری ، خاطرنشان می کند: “به هر حال ، وقتی کتاب و رمانی می خوانیم ، هریک از ما به شیوه ای منحصر به فرد و به صورت جداگانه.” و ما خودمان آن را نشان می دهیم. به منظورم این است که تصور شما از شخصیت گل محمد در رمان جاودانه محمود دولت آبادی ممکن است یک چیز باشد و تصویری که من دارم چیز دیگری باشد ، اما سینما برای ما یک تصویر مشترک ایجاد می کند. تصویر کلی جهان یک لحظه بسیار مهم است و این ویژگی سینما است.

در قسمت دیگری از این گفتگو ، مدیر مینای شهر خاموش به همکاری خود با عزت الله انتظامی اشاره کرد: من چهل و یک ساله بودم و او هشتاد و دو ساله و دو برابر من. با او تماس گرفتم و گفتم سابقه دارم و اسمم فلان است. آنها با لحن خاص خود گفتند: من نام شما را شنیدم ، چیزی شنیدم. آنها همان را گفتند ، و ما بعداً توافق کردیم و آنها خلاصه داستان برخی از خطوط من را که به آنها گفتم ، دوست داشتند. از من خواسته شد فیلم های قبلی خود را تماشا کنم. آن زمان من دو فیلم به نام سفر مردان خاکستری و تهران ساعت 7 صبح ساخته بودم و آنها فیلم های من را دوست نداشتند. واقعیت این است که این رابطه ممکن است یک رابطه یک روزه ، دو روزه و یک ساله نبوده باشد. هشتاد و سه موردی که نزد او رفتم تا هشتاد و پنج سال اول طول کشید تا بتوانیم به توافق برسیم و او با اکران فیلم موافقت کند. چون آقای انتصامی و نسلی از بازیگران بازیگرانی هستند که باید براساس متن جلو بروند. آنها بازیگران بداهه نیستند و بازیگرانی نیستند که در حال حاضر بیایند و فیلم بازی کنند. متأسفانه همه رفتند و خدا عمر آقای نصیریان این نسل را طولانی کند ، انشاء الله. اینها همه بازیگرانی بودند که فکر می کردند متن باید صحیح باشد ، خواندن باید انجام شود و همه چیز را به شکل کلاسیک و درست دیدند.

رئیسی افزود: نمونه بازی استاد زنده حافظه انضباطی است به گونه ای که به نظر می رسد آنها همیشه هر کلمه ، دیالوگ و جمله ای را که باید در حال حاضر بگویند می گویند. این چیزی است که می توان از اول دید و حتی من که تجربه بازیگری به عنوان دانشجوی بازیگری را دارم می گویم که توسط شخص دیگری گفته شده است و اصلا در فیلمنامه وجود ندارد! در واقع اینها اصول و روش های او بود. همکاری با آقای نصیریان دوبار به عنوان یک نوجوان ، چه در تئاتر و چه در سریال ، برای من مایه افتخار بود. شاید باورتان نشود ، اما او تمام دیالوگ ها را در روز اول تمرین نگه داشت و هرگز متن را در دست نگرفت ، یا هنگام ضبط سریال و سکانس ها یکسان بود ، یعنی متن را گیج نگه می داشتم.

این کارگردان می گوید: “آنها برای بازیگری ارزش قائل بودند و زحمت زیادی کشیدند.” آقای انتصامی از گفتن اینكه مثلاً در تئاتر كاری بسیار پیش پا افتاده انجام داده ، ابایی نداشت. در حدود هزار و سیصد و بیست سال به او اجازه داده شد نقشی را بازی کند که همیشه به خاطر داشت. این افراد سخت کار می کنند. ما دوره بازیگری داریم و طرف مقابل هنوز ترم بازیگری را تمام نکرده است. می گویم: آیا در دو تئاتر بازی کرده اید؟ ممکن نیست. من خودم فیلمبردار هستم اما تئاتر را دوست دارم. بازیگر شهرت خود را از تئاتر ، از خوردن صحنه خاک روی صحنه ، از خستگی و بی خوابی در پشت صحنه تئاتر می گیرد و سپس بازیگر می شود. فکر می کنم آقای انتصامی ، در سال 48 ، وقتی بازی می کرد و در “گاو” شرکت می کرد ، همان سال توسط مدیریت تئاتر کشف شد و به او گفته شد بیا بازی کن. اگر نگاه کنید ، خواهید دید که او در آن زمان سابقه بازیگری بیست و هشت ساله داشته است.

رئیسی گفت: “مطمئناً شما بهتر از من می دانید که در آن زمان امکان ضبط وجود نداشت و آنها فقط می توانستند بازی کنند.” یعنی آنها به استودیوی تلویزیون رفتند و بدون هیچ کنسرت زنده نمایشی اجرا کردند و این برای آنها عادی بود. زیرا آنها همیشه تئاتر بازی کرده اند ، اما بسیاری از چیزها عجیب هستند. منظورم این است که در حال حاضر نمی توانم تصور کنم که دوستان نسل ما به راحتی می توانند بیایند و تئاتر را در مقابل تصویر تلویزیون ارائه دهند و زندگی کنند.

رضویان افزود: “من می خواهم بگویم که همه چیز چنین بود ، بدون آنکه بخواهم حسرت نوستالژیک به گذشته و نوستالژی برای الکی را احساس کنم. به عنوان مثال ، خواننده ای مانند حبیب حنصری ، مانند حسین گوامی ، مدلی برای تولید مثل ارائه نداد. همه موسیقیدانان گروه باید همزمان می نواختند و بازگشت امکان پذیر نبود. خدا بیامرزد روبیک منصوری را که از ما تمجید کرد و گفت وقتی موسیقی را بیست دقیقه روی صفحه میکس می کنیم ، دستگاه ها شروع به کار می کنند و ما باید از ابتدا تا انتها میکس کنیم. یعنی موسیقی ، صدا ، جلوه ها ، دیالوگ و صدای بازسازی شده باید همزمان با هم مخلوط شوند و این اشراف نیاز به تمرکز ، عشق و تجربه دارد. وقتی همه اینها با هم ترکیب شوند ، یک فرد بزرگ یا یک بازیگر بزرگ متولد می شود. بازیگر محصول مجبور نیست به سراغ این تهیه کننده و این کارگردان برود تا بگوید من بازیگر هستم ، ابتدا باید به تئاتر بروید تا بجنگید و بدرخشید تا زمانی که آنها به سراغ شما بیایند و آنها دعوا کنند و همه آنها این سیاست

علیرضا بهرامی ، کارشناس برنامه ، س Rالی از رضویان پرسید: شما گفتید که او در زمان فیلمبرداری هشتاد و دو ساله بود و قطعاً هشتاد و دو ساله بود ، اما در مینای شهر خاموش شما سکانسی سخت در قنات دارید. به ببخشید ، آیا آنها از رویارویی با او امتناع کردند یا خاطره ای در ذهن دارید؟
رضویان پاسخ داد: ما این قنات را تزئین کرده بودیم. شرکت ارگ جدید در ارگ بم بود که به اندازه کافی مهربان بود و به ما پناه داد. این دکور بود ، اما واقعیت این است که دکور ساخته شده بسیار دشوار بود. از آنجا که بسیار کوچک بود و آنها مجبور بودند وارد شوند ، ما آب ریختیم و آن حوض آبی بود که مانند سونا در گرمای چهل ، چهل و پنج درجه بم اشباع شده بود. آنها وارد شدند و بازی کردند. آنها از آنجا کمی گیج شده بودند و جالب است که وقتی تصویر را در همان سکانس به او نشان دادم ، واقعاً دوست داشت و گفت: این فیلم خوب خواهد بود زیرا تصاویر او خوب است. من خیلی کوچکتر از او بودم و تا زمانی که به قنات با او شک نکردم ، مشکوک بود که آیا او انتخاب درستی کرده است یا نه ، اما وقتی تصویر همان قنات را دیدم ، به یاد می آورم که او آن را تأیید کرده و بسیار بیشتر همراه شده است. به خدا رحمتش کند ، جای او در سینمای ایران بسیار خالی است.

در نهایت ، او خاطره ای از یک افسر پلیس تعریف کرد و گفت: “سکانسی وجود دارد که آقای انتصامی در مورد چای صحبت می کند.” من خودم طرفدار چای ایرانی هستم و در همه فیلم هایم چای می گذارم و آن را دوست دارم. من در مورد این سکانس گفتگوهای چای به او گفتم ، و او پاسخ داد که من آن را منتشر نمی کنم زیرا در فیلمنامه وجود ندارد. شب به اتاقش رفتم و گفتم این برای احترام قوری ایرانی ، برای کسی که چای درست می کند ، احترام است و ما نمی خواهیم چای دیگری وارد شود. من دیالوگ را نوشتم ، وقتی او بر آن مسلط شد ، آن را انجام داد و آن را جلوی آینه اجرا کرد ، شب ها تماس گرفت و به من گفت بیا به اتاقم. گفت می خواهم بگویم باید دنبال چای بگردی و آن را نگه داری تا طعمش را بفهمی. بعد از تلخی فنجان های چای و چاه های با شیر ، آن را گفتیم و اجرا کردیم. یعنی وقتی آن را پذیرفت ، بداهه پردازی نکرد. دقیقاً چهل و هشت ساعت طول کشید تا این سکانس در ذهن او پذیرفته شود و اجرا شود و عملکرد او بسیار بهتر از آنچه من نوشته بودم بود. من او را بسیار به خاطر دارم و در نهایت می خواهم به همسرشان احترام بگذارم ، که خوشبختانه زنده است و چقدر او از این مرد در زمان افسر پلیس حمایت و مراقبت می کرد.

انتهای پیام

https://livemag.ir/2021/09/خاطره-گویی-از-عزت-الله-انتظامی-و-همکاری/feed/ 0

دانشگاه آزاد اسلامی دهلران در یک نگاه

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهلران در ساختمان منطقه قدیمی در خیابان تختی دهلران با سه گرایش برق ، کامپیوتر و معماری تأسیس شد و در حال حاضر 25 دانشجوی کارشناسی دارد. و با مدرک کاردانی و یک رشته ، سطح پیشرفته است. دانشگاه آزاد اسلامی دهلران …

منبع: گزارشکر یک
دانشگاه آزاد اسلامی دهلران در یک نگاه

دانشگاه آزاد اسلامی دهلران در یک نگاه https://reporter1.ir/دانشگاه-آزاد-اسلامی-دهلران-در-یک-نگاه/ Tue, 21 Sep 2021 02:59:01 0000 بین الملل https://reporter1.ir/دانشگاه-آزاد-اسلامی-دهلران-در-یک-نگاه/

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهلران در ساختمان منطقه قدیمی در خیابان تختی دهلران با سه گرایش برق ، کامپیوتر و معماری تأسیس شد و در حال حاضر 25 دانشجوی کارشناسی دارد. و با مدرک کاردانی و یک رشته ، سطح پیشرفته است. دانشگاه آزاد اسلامی دهلران …

منبع: گزارشکر یک
دانشگاه آزاد اسلامی دهلران در یک نگاه

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهلران در ساختمان منطقه قدیمی در خیابان تختی دهلران با سه گرایش برق ، کامپیوتر و معماری تأسیس شد و در حال حاضر 25 دانشجوی کارشناسی دارد. و با مدرک کاردانی و یک رشته ، سطح پیشرفته است.

درباره دانشگاه آزاد اسلامی دلوران

دانشگاه آزاد اسلامی دهلران دارای 10 هکتار زمین ، 2 ساختمان آموزشی و ساختمان نیمه کاره در محل آموزشی به همراه 50 هکتار زمین کشاورزی در فاز قبلی است.

واحد دانشگاهی دهلران دارای کتابخانه ای با 13000 جلد کتاب در رشته های مختلف مورد استفاده دانشجویان و همچنین کارگاه های برق و کامپیوتر است. کارگاه برق این واحد دانشگاهی در غرب ایالات متحده بی نظیر است.

درباره دانشگاه آزاد اسلامی دلوران

آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی دهلران ، با عنوان سردار دلها حاج قاسم سلیمانی ، با ظرفیت 250 ، مجهز به سیستم صوتی مناسب است و تنها ترین و بهترین سالن کنفرانس دهلران و سالن کنفرانس دانشگاه با ظرفیت 25 نفر است. مردم دارای سیستم صوتی مناسبی هستند.

درباره دانشگاه آزاد اسلامی دلوران

واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوران در بلوار فتح المبین در دلوران واقع شده است.

درباره دانشگاه آزاد اسلامی دلوران

کد پستی: 73899-69818
فکس: 08433720533
ایمیل: info@iaudehloran.ac.ir

تلفن: 08437799990

انتهای پیام / 4121/4062 /

منبع: گزارشکر یک
دانشگاه آزاد اسلامی دهلران در یک نگاه

۱۲۰ بسته لوازم‌ تحریر و ۱۰۰ دست لباس به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند ، مراسم ویژه اسکن نذر آنلاین با حضور مسئولان و دانشمندان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در جوار یادمان شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد. حجت الاسلام حسین واگیلی مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند پس از قرائت عبادت عاشورا و ادای احترام به شهدای …

۱۲۰ بسته لوازم‌ تحریر و ۱۰۰ دست لباس به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شد https://livemag.ir/2021/09/۱۲۰-بسته-لوازم‌-تحریر-و-۱۰۰-دست-لباس-به/ https://livemag.ir/2021/09/۱۲۰-بسته-لوازم‌-تحریر-و-۱۰۰-دست-لباس-به/#respond Fri, 17 Sep 2021 07:35:42 0000 ورزش و نشاط https://livemag.ir/2021/09/۱۲۰-بسته-لوازم‌-تحریر-و-۱۰۰-دست-لباس-به/ به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند ، مراسم ویژه اسکن نذر آنلاین با حضور مسئولان و دانشمندان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در جوار یادمان شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد. حجت الاسلام حسین واگیلی مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند پس از قرائت عبادت عاشورا و ادای احترام به شهدای …

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند ، مراسم ویژه اسکن نذر آنلاین با حضور مسئولان و دانشمندان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در جوار یادمان شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام حسین واگیلی مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند پس از قرائت عبادت عاشورا و ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه در این مراسم سخنرانی کرد. ایمان و افراد موافق بالاترین ارزشها هستند.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند شرک و معلولیت بندگان خدا را ضد اسلامی عنوان کرد و افزود: خوشبختانه مردم شریف ایران همواره در خیر و خدمت به جامعه و م believersمنان پیشگام بوده اند. و البته محققان و سنت خوب نقش مهمی ایفا می کند.

به گزارش آنا ، در پایان این مراسم بیش از 120 بسته لوازم التحریر و 100 بسته اهدای پوشاک توسط معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی و معاونت ثمره از واحد بیرجند و کمک های سما و دانشگاه آزاد اسلامی در بیرجند برای دانشجویان تهیه و بسته بندی شد. آسیب پذیر ارائه شد.

انتهای پیام / 4117/4062 /

https://livemag.ir/2021/09/۱۲۰-بسته-لوازم‌-تحریر-و-۱۰۰-دست-لباس-به/feed/ 0

روند نزولی ابتلا به کرونا در خراسان شمالی ادامه دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، سید احمد هاشمی گفت: متأسفانه هشت بیمار کرونری در این استان هنگام اعلام نتایج نهایی آزمایشات انجام شده در 24 ساعت گذشته و تا ظهر امروز فوت کردند. رئیس دانشکده پزشکی بخوراسان گفت: “در 24 ساعت گذشته ، 77 بیمار جدید در بیمارستان بستری شده اند و در حال حاضر …

منبع: گزارشکر یک
روند نزولی ابتلا به کرونا در خراسان شمالی ادامه دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

روند نزولی ابتلا به کرونا در خراسان شمالی ادامه دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان https://reporter1.ir/روند-نزولی-ابتلا-به-کرونا-در-خراسان-شما/ Mon, 20 Sep 2021 14:12:57 0000 عمومی https://reporter1.ir/روند-نزولی-ابتلا-به-کرونا-در-خراسان-شما/

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، سید احمد هاشمی گفت: متأسفانه هشت بیمار کرونری در این استان هنگام اعلام نتایج نهایی آزمایشات انجام شده در 24 ساعت گذشته و تا ظهر امروز فوت کردند. رئیس دانشکده پزشکی بخوراسان گفت: “در 24 ساعت گذشته ، 77 بیمار جدید در بیمارستان بستری شده اند و در حال حاضر …

منبع: گزارشکر یک
روند نزولی ابتلا به کرونا در خراسان شمالی ادامه دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، سید احمد هاشمی گفت: متأسفانه هشت بیمار کرونری در این استان هنگام اعلام نتایج نهایی آزمایشات انجام شده در 24 ساعت گذشته و تا ظهر امروز فوت کردند.

رئیس دانشکده پزشکی بخوراسان گفت: “در 24 ساعت گذشته ، 77 بیمار جدید در بیمارستان بستری شده اند و در حال حاضر 444 بیمار علامت دار وجود دارد.” کوید 19 نفر در استان بستری هستند.

وی افزود: در حال حاضر میزان واکسیناسیون در استان در سطح قابل قبولی است و تا کنون بیش از 45 درصد از جمعیت هدف استان واکسینه شده اند.

هاشمی گفت: ما به دنبال راه هایی برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون به ویژه در مناطق روستایی هستیم ، در حال حاضر روزانه حدود 10 هزار دوز واکسن در استان تزریق می شود.

وی گفت: “من از همه می خواهم که پروتکل را به شدت دنبال کنند و به محض شروع علائم از آن استفاده کنند.” اکثر به پزشک خود مراجعه کنید.

منبع: گزارشکر یک
روند نزولی ابتلا به کرونا در خراسان شمالی ادامه دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

دانش‌آموزان همه جا می‌روند جز مدرسه!

اگرچه ترس از مریض شدن در همه مکانها و اجتماعات وجود دارد ، اما تنها جایی که کودکان اجازه رفتن به آنها را ندارند مدارس هستند. با این حال ، ویروس تاج فقط در مدارس گسترش می یابد و در پارک ها و مهمانی ها جایی ندارد! به گزارش مجله زنده خبری این روزنامه ایران …

دانش‌آموزان همه جا می‌روند جز مدرسه! https://livemag.ir/2021/09/دانش‌آموزان-همه-جا-می‌روند-جز-مدرسه/ https://livemag.ir/2021/09/دانش‌آموزان-همه-جا-می‌روند-جز-مدرسه/#respond Mon, 20 Sep 2021 12:53:11 0000 عمومی https://livemag.ir/2021/09/دانش‌آموزان-همه-جا-می‌روند-جز-مدرسه/ اگرچه ترس از مریض شدن در همه مکانها و اجتماعات وجود دارد ، اما تنها جایی که کودکان اجازه رفتن به آنها را ندارند مدارس هستند. با این حال ، ویروس تاج فقط در مدارس گسترش می یابد و در پارک ها و مهمانی ها جایی ندارد! به گزارش مجله زنده خبری این روزنامه ایران …

اگرچه ترس از مریض شدن در همه مکانها و اجتماعات وجود دارد ، اما تنها جایی که کودکان اجازه رفتن به آنها را ندارند مدارس هستند. با این حال ، ویروس تاج فقط در مدارس گسترش می یابد و در پارک ها و مهمانی ها جایی ندارد!

به گزارش مجله زنده خبری این روزنامه ایران “بیش از 18 ماه از شیوع ویروس کرونا می گذرد. اپیدمی که در آن افراد از حضور در جلسات از اولین ماههای ظهور منع شدند و دانشگاهها و مدارس در عمل شروع به کار کردند. با این حال ، در این دوره ، بسیاری از گردشها ، نشریات ، جشنها و جشنهای خانوادگی ادامه یافت و در این بین خانوادهها همیشه فرزندان خردسال خود را با خود به همه مکانها و اجتماعات برده بودند. اگرچه ترس از مریض شدن در همه مکانها و اجتماعات وجود دارد ، اما تنها جایی که کودکان اجازه رفتن به آنها را ندارند مدارس هستند. با این حال ، ویروس تاج فقط در مدارس گسترش می یابد و در پارک ها و مهمانی ها جایی ندارد! توجه به این نکته ضروری است که علاوه بر مطالعه علم ، مباحثی مانند آموزش مهارت ها و توسعه ارتباطات اجتماعی در مدارس شکل می گیرد.

حل مشکلات روحی و روانی

مهدی اسفندانی ، سرپرست مشاوره منطقه 5 تهران ، به ایران گفت که مدرسه یکی از اولین محیط های اجتماعی است که کودکان و نوجوانان در دوره مهم رشد و شکل گیری شخصیت در آن حضور دارند: برای زندگی هر انسانی در بزرگسالی ضروری است و از نکات آموزشی مبتنی بر فرهنگ عالی اسلامی و ایرانی بهره مند می شود. نقش مدرسه در سلامت روانی دانش آموزان و رشد و شکوفایی استعدادهای آنها بر هیچکس پوشیده نیست ، بنابراین اهمیت آموزش حضوری دانش آموزان در مدارس ، به ویژه دانش آموزان ابتدایی ، نقش مهمی در در نظر بگیرید.. این روزها آموزش مجازی علاوه بر یادگیری حضوری در سیستم های آموزشی جهانی نیز کاربرد دارد. بر این اساس ، حضور معلم و دانش آموز و تأثیر آن بر بهبود کیفیت فرایند آموزشی و برقراری ارتباط کلامی و معلم مهربان و دلسوز می تواند علاوه بر انتقال دانش به کودکان و نوجوانان ، زمینه رشد عاطفی و حل بسیاری مشکلات جسمی و روانی و تأمین خانواده دانش آموزان.

وی گفت: “با توجه به شیوع بیماری کووید -19 ، ایجاد دستورالعمل هایی که دستورالعمل های واضح و کاربردی را برای ایمن نگه داشتن مدارس از طریق پیشگیری ، تشخیص زودهنگام و کنترل بیماری در مدارس و سایر موسسات آموزشی ارائه دهد ، ضروری است.” اصول اساسی شامل تشویق کودکان به شستن مرتب دستها با آب و صابون و استفاده از الکل و ژل ضدعفونی کننده ، پایبندی به اصول فاصله گذاری اجتماعی ، محدود کردن اجتماعات و تجمعات مدرسه ، ایجاد ایستگاههای شستشوی دست مدرسه و حداقل ورودی و خروجی و غذا است. و خدمات بهداشتی ، به روز رسانی شماره های اورژانس مدرسه ، متقاعد کردن دانش آموزان و والدین در صورت بیماری اعضای خانواده فرزندان خود ، و استفاده از انجمن والدین و معلمان برای ترویج و به اشتراک گذاری اطلاعات ، از جمله مواردی که باید در نظر داشته باشید. همچنین سایر عناصر ، مانند ارسال پوسترهای متناسب با سن در قالب های مختلف بر روی بیلبوردها و نقاط سفر ، که به شما توصیه می کند در روزهای تاج گذاری شاد باشید و از خلاقیت و اصول روانشناسی در مدرسه استفاده کنید ، با استفاده از روش دو شیفت مدرسه و کاهش ساعات مدرسه و استفاده از فضای باز مدرسه ، مانند حیاط ، برای اداره کلاس های درس ، آنها همچنین می توانند در روند افتتاح مدارس ضروری باشند.

اسفندانی با بیان اینکه تاج یکی از مهمترین مسائل در جهان از نظر تحصیلات و آثار آن است ، ادامه می دهد: یکی از م effectiveثرترین روشهای سازگاری با شرایط تاج ، که می تواند تحصیل و سلامت دانش آموزان را تضمین کند. و معلمان به جزئیات پروتکل های بهداشتی اعلام شده توسط ستاد کنترل بیماری کرون پایبند هستند. با این حال ، آموزش الکترونیکی اشکالاتی نیز دارد. از جمله موارد دیگر ، این امر مستلزم تهیه ابزارها و نرم افزارهای مختلف فنی است و فرایند یادگیری به دلیل تغییر روش ها و تکنیک های آموزشی از کیفیت لازم برخوردار نخواهد بود. استرس و فشار روانی بر دانش آموزان و معلمان در آموزش مجازی در حال افزایش است و تعامل بین معلم و دانش آموز نیز مختل می شود. در نهایت ، می توان گفت که در روش حضوری ، جزئیات رفتار آموزشی دانش آموزان توسط معلمان مورد بررسی قرار می گیرد. اگر در آموزش مجازی این اتفاق نیفتد.

ابعاد منفی روانی مدرسه ابتدایی مجازی

مهدی محراد ، روانشناس نیز اشاره می کند که پیشرفت های فناوری در سال های اخیر در زمینه های مختلف ، به ویژه در زمینه ارتباطات ، اقتصاد ، دانشگاهی و دیگر زمینه ها گسترش یافته است. ارتباطات روز به روز مجازی تر می شوند و خدمات ارتباطی موجود نیز روز به روز مجازی تر می شوند. این امر زوایای خوبی دارد ، به ویژه در زمینه دانشگاه. ارتباطات در زمان های مختلف قطع نمی شود و مطالب به روش های مختلف صوتی و تصویری منتقل می شود ، اما بحث ، به ویژه در دبستان این است که شکل گیری شخصیت کودک در شش تا 10 سالگی اتفاق می افتد. علم در این سن ، اما با شکل گیری شخصیت کودکان نیز روبرو هستیم. آگاهی از احساسات ، ارتباطات و سایر پارامترهای مرتبط با مجازی سازی مختل شد.

به گفته وی ، دانش اجتماعی و ارتباطی در این زمینه بسیار مهم است ، اما با مجازی سازی متحمل آسیب های زیادی شده است. مجازی سازی مدارس باعث آسیب جدی به ارتباطات اجتماعی شده است ، طرز تفکر طرف مقابل را بشناسید و درباره رفتارهای دوران کودکی بازخورد کسب کنید. در ارتباطات اجتماعی ، برای تشخیص احساسات طرف مقابل ، نیاز به ارتباط رودررو است. همچنین ، عملکردهای شناختی مغز ، مانند حل مسئله ، توجه و برنامه ریزی حافظه ، نیاز زیادی به حضور دانش آموزان در مدارس دارد و می توان با اطمینان گفت که هیچ چیز نمی تواند جایگزین حضور دانش آموزان به ویژه در دبستان شود. رابطه دانش آموز با معلم و محیط کلاس درس در قلب تقلید و ارتباطات اجتماعی است که فقط به صورت شخصی قابل مشاهده است. »

انتهای پیام

https://livemag.ir/2021/09/دانش‌آموزان-همه-جا-می‌روند-جز-مدرسه/feed/ 0

پروتکل های بهداشتی برای یک سفر ایمن از کرونا

سفر پس از قرنطینه طولانی مدت به دلیل همه گیری ویروس کرونا ممکن است برای بسیاری از افرادی که برای حفظ سلامتی خود و دیگران ، با وجود برخی محدودیت ها ، ماندن طولانی مدت در خانه را انتخاب می کنند ، اما واکسیناسیون را ترجیح می دهند ، هیجان انگیز باشد. هنوز نگرانی هایی …

منبع: گزارشکر یک
پروتکل های بهداشتی برای یک سفر ایمن از کرونا

پروتکل های بهداشتی برای یک سفر ایمن از کرونا https://reporter1.ir/پروتکل-های-بهداشتی-برای-یک-سفر-ایمن-از-ک/ Sun, 19 Sep 2021 23:21:41 0000 سلامت و دانش https://reporter1.ir/پروتکل-های-بهداشتی-برای-یک-سفر-ایمن-از-ک/

سفر پس از قرنطینه طولانی مدت به دلیل همه گیری ویروس کرونا ممکن است برای بسیاری از افرادی که برای حفظ سلامتی خود و دیگران ، با وجود برخی محدودیت ها ، ماندن طولانی مدت در خانه را انتخاب می کنند ، اما واکسیناسیون را ترجیح می دهند ، هیجان انگیز باشد. هنوز نگرانی هایی …

منبع: گزارشکر یک
پروتکل های بهداشتی برای یک سفر ایمن از کرونا

سفر پس از قرنطینه طولانی مدت به دلیل همه گیری ویروس کرونا ممکن است برای بسیاری از افرادی که برای حفظ سلامتی خود و دیگران ، با وجود برخی محدودیت ها ، ماندن طولانی مدت در خانه را انتخاب می کنند ، اما واکسیناسیون را ترجیح می دهند ، هیجان انگیز باشد. هنوز نگرانی هایی در مورد بیمه درمانی پس از خروج از خانه وجود دارد.

به گزارش گزارشگر یک ، کارشناسان انگلیسی گفتند بسیاری از مسافران با توجه به برداشته شدن محدودیت های قرنطینه در سراسر بریتانیا و از سرگیری سفرها در 17 مه ، احتمال تعطیلات در شهرها یا کشورهای دیگر را در نظر می گیرند.

بر اساس مقاله ای که اخیراً از ایندیپندنت منتشر شده است ، خواه قصد عبور از مرز یا تعطیلات در کشور خود را دارید ، حفظ سلامت و سلامت خود و عزیزان شما نیاز به مجموعه اقدامات احتیاطی در قالب یک پروتکل بهداشتی دارد. در اینجا برخی از مهمترین آنها ذکر شده است:

ماسک

در بسیاری از کشورهای جهان ، استفاده از ماسک روی کشتی اجباری است ، بنابراین لطفاً اشتباه نکنید زیرا فکر می کنید این یک انتخاب شخصی است. در برخی کشورها ، افرادی که از پوشیدن ماسک خودداری می کنند ، جریمه می شوند. بنابراین ، قبل از سفر ، اطلاعات دقیق از شهر یا کشوری که به آن سفر می کنید دریافت کنید.

ضدعفونیکننده دست

در حال حاضر ضد عفونی کننده دست یکی از رایج ترین و ضروری ترین ابزارها برای کسانی است که به سلامت خود و اطرافیان خود اهمیت می دهند. شستن کامل دست با آب و صابون م effectiveثرترین راه برای از بین بردن میکروب ها است ، اما دسترسی به آب و صابون همیشه در سفر امکان پذیر نیست. به شما بستگی دارد که چند بار در روز دستان خود را ضدعفونی کنید ، اما پس از استفاده از حمام و قبل از خوردن یا آماده سازی غذا ، این مقدار بسیار کم است. مطمئن شوید که ضدعفونی کننده ای که استفاده می کنید حداقل 60 درصد الکل داشته باشد. این حداقل مقدار الکل مورد نیاز برای خنثی سازی ویروس است.

در صورت نیاز دستمال مرطوب یکبار مصرف ضد باکتری

در دوران Quaid-19 ، نظافت یک قاعده بود و دستمال های ضد باکتری یکبار مصرف را جزء لاینفک وسایل سفر می کرد. لازم به ذکر است که بسیاری از دستمال های ضد باکتریایی موجود در بازار در برابر ویروس کرونا بی فایده است. دستمال هایی بخرید که حداقل 70 درصد الکل دارند و دارای دستمال سفره با بسته بندی باشند که ویروس ها و همچنین باکتری ها را از بین می برد. از این دستمال ها برای تمیز کردن دستگیره درها ، کلیدهای برقی ، توالت ، شیرآلات ، وسایلی مانند یخچال و کتری و سطوح حمام و آشپزخانه استفاده کنید. ضدعفونی کردن دستمال مرطوب همیشه یک مسئله زیست محیطی بوده است. بنابراین در سفر نکردن بهتر است از صابون ، آب و الکل استفاده کنید.

کارت بانکی به جای پول نقد

بسیاری از مغازه ها و رستوران ها در برخی از کشورها فقط کارت های بانکی را برای محدود کردن تماس بین مردم می پذیرند. اگر ترجیح می دهید به صورت نقدی پرداخت کنید ، مراقب باشید که تنها به پول نقد تکیه نکنید و کارت اعتباری همراه نداشته باشید.

جعبه کمکهای اولیه

همراه داشتن کیت کمک های اولیه با چسب زخم ، یک کیسه پودر معدنی در صورت کم شدن آب بدن ، کرم ضد عفونی کننده و مسکن ها همیشه راهی هوشمندانه برای خروج از خانه است ، اما اکنون ایده خوبی است که دماسنج را اضافه کنید. اگر نگران تأثیر ویروس هستید ، آزمایش خون بهترین شاخص برای این است که آیا باید به مرکز بهداشت عمومی بروید یا خود را قرنطینه کنید.

با خود غذا بخورید

چه با هواپیما ، ماشین یا اتوبوس سفر کنید ، به خاطر داشته باشید که بسیاری از خدمات و رستوران ها محدود هستند. بنابراین ، غذاهای خود را آماده کنید. این امر به ویژه اگر با کودکان سفر می کنید بسیار مهم است.

ماشین جدید

ماشینهای خودکار مکانهای واقعی هستند که در آن میکروبها از فردی به فرد دیگر رشد کرده و پخش می شوند. به همین دلیل بهتر است هنگام پر کردن فرم ثبت نام مهمان یا کارت ویزیت مسافر ، قلم یا خودکار به همراه داشته باشید تا میکروب ها محدود شوند.

انتهای پیام

منبع: گزارشکر یک
پروتکل های بهداشتی برای یک سفر ایمن از کرونا

کدام کشور دقیق‌ترین شناخت را از ایران دارد؟

ابتدا ، “شناخت” و “دقیق ترین” را تعریف می کنیم. شناخت به معنای درک یک پدیده یا جامعه “آنگونه که هست” است تا “باید”. شاید هیچ کشور دیگری به اندازه انگلستان کنجکاو نباشد تا پدیده های “متفاوت و متناقض” را درک کند. دولتها و دانشگاهیان بریتانیایی از توانایی فکری برخوردارند تا آنچه را که مطالعه …

منبع: گزارشکر یک
کدام کشور دقیق‌ترین شناخت را از ایران دارد؟

کدام کشور دقیق‌ترین شناخت را از ایران دارد؟ https://reporter1.ir/کدام-کشور-دقیق‌ترین-شناخت-را-از-ایران/ Sun, 19 Sep 2021 14:08:39 0000 عمومی https://reporter1.ir/کدام-کشور-دقیق‌ترین-شناخت-را-از-ایران/

ابتدا ، “شناخت” و “دقیق ترین” را تعریف می کنیم. شناخت به معنای درک یک پدیده یا جامعه “آنگونه که هست” است تا “باید”. شاید هیچ کشور دیگری به اندازه انگلستان کنجکاو نباشد تا پدیده های “متفاوت و متناقض” را درک کند. دولتها و دانشگاهیان بریتانیایی از توانایی فکری برخوردارند تا آنچه را که مطالعه …

منبع: گزارشکر یک
کدام کشور دقیق‌ترین شناخت را از ایران دارد؟

ابتدا ، “شناخت” و “دقیق ترین” را تعریف می کنیم. شناخت به معنای درک یک پدیده یا جامعه “آنگونه که هست” است تا “باید”. شاید هیچ کشور دیگری به اندازه انگلستان کنجکاو نباشد تا پدیده های “متفاوت و متناقض” را درک کند. دولتها و دانشگاهیان بریتانیایی از توانایی فکری برخوردارند تا آنچه را که مطالعه می کنند از سیستم اعتقادات و آرزوهای خود متمایز کنند. او شیء را نمی پذیرد ، اما سعی می کند آن را همانطور که هست ، با منطق خود شی درک کند. در روند این آگاهی ، او سعی نمی کند موضوع را تغییر دهد. نظریه تغییر انگلیس بر اساس اصول استوار است. در اصل ، چرا شخص دیگری را تغییر دهید؟ آیا یک هندی یا چینی یا قطری می تواند وارد دنیای معنوی و عینی انگلیسی ها شود؟ صرف پول و منابع برای تغییر جوامع دیگر چیست؟ به این ترتیب ، انگلیسی ها می توانندهزارتوذهن سوژه به همراه جامعه شناسی و روانشناسی به بررسی و استخراج سیستم “اقدام-پاسخ” خود می پردازد. او به دنبال خوب و بد ، نادرست و درست ، عاقل و نادان ، موفق و ناموفق نیست. دانش دقیق یعنی: نظر مخاطب چیست؟ چه چیزی برای او مهم است؟ علت عصبانیت او چیست؟ علت خوشحالی او چه بود؟ اولویت های ذهن او چیست؟ منشأ رضایت و نارضایتی او چیست؟ و شاید مهمتر از همه ، تعریف موضوع زندگی چیست؟ از آنجا که تقلید و حتی تقلید از روحیات ، آداب و رسوم ، سنت ها و باورهای دیگر کشورها بسیار دشوار و حتی غیرممکن است ، مهم نیست که چگونه فکر می کنید ، سعی می کنید با دقت دقیق و عینی پاسخ های موثقی پیدا کنید. هدف از شناخت عمیق اجتماعی و روانی یک موضوع چیست؟ هدف این است که حلقه هایی تشکیل شود که در آن شما و مخاطبان حلقه های مشترک علایق مشترک را تعیین کرده و آنها را در نسبت های مختلف متوجه شوید.

کلید بحث بالا این است که یک کشور تا چه اندازه توانایی تشخیص و تجزیه و تحلیل مخاطبان خود را فراتر از تعصبات ، ارزشها و کلیشه های خود به دست آورده است. تمایلات یا تعصبات فقط دیگران را از طریق لنزهای خود دچار سردرگمی می کند. تخصص وی ترسیم ارتباطات بین جهان و اقدامات دیگران بر روی نقشه بزرگ ذهن یک فرد یا ملت است. از قدیم گفته اند که جهان دنیای داده ها و اطلاعات است. اما شاید بتوان به نکته بسیار مهم تری اشاره کرد. پردازش اطلاعات برجسته تر از خود اطلاعات است. (پردازش اطلاعات). انگلیسی ها به آنچه نشان می دهند اطمینان دارند ، اما وقتی در صحنه بین المللی با اختلاف و تناقض روبرو می شوند ، سعی می کنند آن را در قالب منافع خود هضم کنند. برای مطالعه اطلاعات مربوط به کشورها و پرندگان ، آنها سعی می کنند مخاطبان خود را از داخل جهان درک کنند و تا آنجا که ممکن است سیستم اعتقادی خود را کنار بگذارند. بنابراین بریتانیا قرن هاست که در اقدامی بین المللی اقدام به دموکراتیک سازی سایر کشورها نکرده است. در تاریخ قاجار گفته می شود که سفیر جدید انگلیس در ایران در حال حرکت در بازار کاشان بود که ناگهان صدای ندای دعا را شنید. از مترجم ایرانی می پرسد. این صدا چیست؟ می گوید: دعوت مردم این است که ظهر در مسجد نماز بخوانند. او می پرسد: آیا این خلاف منافع انگلیس است؟ پاسخ این است: نه ، این یک سنت و رسم دینی است. سپس آرام صحبت می کند. ما کاری به اذان و عبادت و سنت مساجد نداریم. اینها مسائل محلی است. اگر درک و پردازش اطلاعات مخاطب فرضی صرفاً بر اساس سیستم تفکر پردازنده باشد ، تعداد خطاها افزایش می یابد. باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا حتی در مه 2016 ، آخرین سال ریاست جمهوری خود ، در مصاحبه ای با مجله آتلانتیک به اشتباهات سیاست خارجی و مسائل مربوط به پردازش اطلاعات اشاره کرد. به دلیل فناوری ، هیچ کشوری به اندازه ایالات متحده کنترل و دسترسی بیشتری به داده ها در کل سیستم های بین المللی ندارد ، اما دسترسی به این اطلاعات لزوماً به معنای قدرت پردازش نیست. پردازش داده ها نیاز به مدرک دانشگاهی دارد ، اما داشتن متدولوژی بسیار مهمتر از کسب مدرک است. تشخیص آنچه هست و آنچه باید باشد به مهارتهای روش شناختی غنی و همچنین درک عمیق از نظریه مردم شناسی نیاز دارد. یکی از نمادهای مردم شناسی برای انگلیسی ها این است که نمی توان دشمن را 100٪ شکست داد. زیرا دشمن می تواند روزی از آن استفاده کند. از نظر تئوری ، نه انسان و نه جامعه نمی خواهند به طور کامل شکست بخورند. برخورد با دشمنان لزوما با کسب مدرک یا دکترا به دست نمی آید. ضعیف ترین راه ، روش کلامی یا مدرن توییتر است. چین دومین کشور قدرتمند بعد از انگلیس در زمینه برخورد با متحدان و دشمنان است. نوه می گوید: وقتی دشمنان ما مرتکب اشتباه می شوند ، نباید مداخله کنیم. انگلیسی ها و چینی ها بی صدا ترین سیاستمداران و خاورمیانه عصبانی ترین آنها هستند. به طور کلی ، منبع خشم و هیاهو ، از نظر شخصی و سیاسی ، عدم اعتماد به نفس است.

در اواخر رنسانس ، انگلستان و فرانسه 155 بار با هم جنگیدند ، و اکنون آنها سهم بزرگی را به اشتراک می گذارند ، هرچند حتی شخصاً در مورد یکدیگر صحبت نمی کنند. در اصل ، تأیید یکدیگر برای انسان ها و جامعه دشوار است ، اما این منافع است که یکدیگر را به هم پیوند می دهد. بنابراین ، شاید در همه متون علوم انسانی ، دانشی مهمتر از دانش “طبیعت انسان” وجود نداشته باشد. وقتی یک دیپلمات ایرانی به اعراب در خلیج فارس می گوید: خرید امنیت با ضعف های شناختی همراه است. اولاً ، این افراد تاریخ نخوانده اند و با مشکلات صد سال اخیر شبه جزیره عربستان آشنا نیستند. ثانیاً ، آنها با ساختار اجتماعی و قبیله ای منطقه ناآشنا هستند و سوم اینکه این کشورها برای تامین امنیت ملی می توانند از چه منابع داخلی انتظار داشته باشند؟ همین غفلت باعث ایجاد بسیاری از افراد بدبین شده است. آیا می توانید بگویید که نسبت به واکنش ایران در سیاست خارجی صبور هستید و روانشناسی مدیریت را به حداقل می رسانید؟ خوانندگان محترم ممکن است از نتیجه این بحث به عنوان فقدان وضع موجود و تغییر انتقاد کنند. پاسخ به این انتقاد این است که تغییر در زمینه خودتان امکان پذیر است. تا زمانی که چنین زمینه فکری ، اجتماعی و ساختاری آماده و متقاعد نشده باشد ، تغییر رخ نخواهد داد. دولت فدرال ایالات متحده دارای بیش از 16000 شرکت تابعه است ، بنابراین تغییرات سیاست ها به کندی انجام می شود (اینرسی) ، و در کشورهایی مانند چین و روسیه ، تغییرات سیاست خارجی نتیجه مبادلات و محاسبات در یک گروه بسیار کوچک است و اغلب مشمول بوروکراسی هستند. دلیل علمی شکست برجام ، آگاهی بازیگران نظام بین الملل بر اساس الگوهای ذهنی درونی بود. در همان زمان ، این امر منجر به رقص و جشن های اولیه شد زیرا رسانه های داخلی با تاریخ و نساجی بین المللی آشنایی نداشتند. یکی از مبانی نظری جنگ ها و درگیری های بی پایان در خاورمیانه این است که به طور کلی ، همه می خواهند مانند بقیه باشند و نمی توانند یک حلقه مشترک تشکیل دهند.

در مورد سیاست خارجی ایران و رفتارهای بین المللی از عبارت “آنچه هست و آنچه نباید باشد” چه نتیجه ای می توانیم بگیریم؟ چه منافع مشترکی ایران را به منطقه پیوند می دهد؟ در روابط بین المللی امروز ، منطقه گرایی که به معنی روابط گسترده اقتصادی است بسیار رایج شده است. با این حال ، این منطقه گرایی بر پیش نیازهایی در زمینه باورهای سیاسی ، فرهنگی و تاریخی استوار است و به همین دلیل ، ده کشور عضو آسه آن در جنوب و شرق آسیا به موازات گستردگی تاریخی ، اجتماعی ، مذهبی و حتی شخصیت های موفق منطقه گرایی بوده اند. روابط اقتصادی.. جبر جغرافیایی در یک زمان باعث شد که یک کشور با همسایگان خود به جای پذیرش آنها تعامل داشته باشد ، همانطور که کره جنوبی با چین انجام داد. اما گاهی اوقات کشوری همسایگان خود را به دلایل و دلهای مختلف ، مانند کشورهای اسکاندیناوی می پذیرد. به نظر می رسد عراقی ها که اشتراکات زیادی با ایران دارند نیز در نهایت به زبان خود عادت کرده اند. پاکستان در درجه اول خود را با اعراب خلیج فارس معرفی کرد. اعراب خلیج فارس دارای مراکز مشترک و میلیاردها ثروت برای انتخاب هستند و در اعماق آنها ایران را از نظر جغرافیایی قطعی می دانند. حتی جمهوری آذربایجان با ترکیه و اسرائیل اشتراکات زیادی دارد. به نظر می رسد ترکیه دائماً به دنبال فرصت است. در هفت ماه گذشته ، روش دولت بایدن ادغام و مدیریت از راه دور خاورمیانه منهای ایران بوده است. ایالات متحده می خواهد از طریق ادغام اقتصادی یک واقعیت سیاسی جدید ایجاد کند.

تجربیات نویسنده در بررسی 114 کشور از نزدیک این مشاهدات علمی را آشکار می سازد که هند ، مصر و ژاپن ایران را ، چه در سطح حاکمیت و چه در سطح مردم ، هرچقدر هم که امروز درباره ایران بدانند ، می شناسند. در حال حاضر ، آنها از فشارهای غربی فاصله گرفته اند ، اما خودشان ایران و ایرانیان را به عنوان یک تمدن واحد پذیرفته و می بینند. با این حال ، در سطح منطقه ای ، ایران یک کشور بسیار خاص و یک کشور خارجی است و نمی تواند منافع خود را با یک کشور ثابت کند. به همین دلیل است که به راحتی می توان تحریم ها را اعمال کرد زیرا هیچ منافع راهبردی با دولت ندارد. همانطور که نویسنده در کتاب 1999 خود درباره سیاست خارجی ایران توضیح می دهد ، هند محل زندگی 9 میلیون نفر است ، زیرا مهمترین منبع امنیت و حاکمیت ملی خاورمیانه گسترش روابط گسترده اقتصادی و تجاری آن است. کشور خلیج فارس تقریباً 35 میلیارد دلار درآمد سالانه در این کشور ایجاد می کند. با این حال ، از لحاظ نظری و شناختی ، چنین گسترش روابط اقتصادی منطقه ای بدون کاهش تنش ها در روابط بین المللی غیرممکن است. اگر هدف کارآیی و ثبات زندگی مردم ایران باشد ، اهمیت سیاست خارجی در تدوین این دکترین می تواند به 70 درصد برسد. بنابراین ، چه سیاستمداران ، چه نویسندگان و چه رسانه ها ، آگاهی بین المللی از حقیقت و واقعیت ، برای آینده ایران بسیار مهم است.

در پایان ، 15 کشور با توجه به عمق دانش ایران ، فرهنگ ، جامعه ، سیاست و روانشناسی ایران فهرست بندی شده اند. این بخش بر اساس تحقیقات علمی و مشاهدات نویسنده در صدها کنفرانس بین المللی در 25 سال گذشته به عنوان دانشجوی روابط بین الملل انجام شده است.

گروه بندی (شناخت منحصر به فرد)

 • انگلستان
 • گروه ب (دانش عالی)

 • اسرائيل
 • فرانسه
 • روسیه
 • گروه ص (دانش متوسط)

 • هند
 • امارات
 • ژاپن
 • بوقلمون
 • ایتالیا
 • ایالات متحده آمریکا
 • آلمان
 • چین
 • گروه T. (شناخت بد)

 • عراق
 • عربستان سعودی
 • کانادا
 • منبع: گزارشکر یک
  کدام کشور دقیق‌ترین شناخت را از ایران دارد؟

  12345678910
  last